Življensko zavarovanje

frina  

član od: 8.5.2005

sporočila: 3472

15. jul 2012 9:51

Sama sem več let pripravljala podlage za zavarovanje in preverjala pogodbe in izplačila. Ker sem opravljala tako dobro, da nas je zavarovalnica prosila, da vsaj v  enem primeru sklenemu drugo pogodbo. Na pogajanja so mi poslali vsakič bolj lušnega agenta. ( Nismo spremenili, ampak je prišlo do statusne spremembne podjetja, v katerem sem delala.)

Vsak bereč svojo malho hvali, velja predvsem za zavarovalnice. Zavarovalničarji sklepajo pogodbe na domu, govorijo kot raztrgan dohtar, ljudje pa sklenejo zavarovanje tudi za svojo parcelo na Luni, ker se ne morejo upreti.

Ko sem naletela na zavarovalničarja, ji sta mu moja starša plačevala premijo za zavarovanje nepremičnine, sem hotela imeti SPLOŠNE POGOJE ZA ZAVAROVANJE. Zabrusil mi je, če jih potrebujem, ker ponoči ne morem spati. Ni jih hotel dati in jih očitno ni nihče hotel imeti. ( Jih vi imate?)

 

Presneto sem se namučila, da sem dobila pogoje za vsakoletno zavarovanje avta, ki ga zahtevam, če vidim, da se je spremenila tista številka, kjer piše v KRATICAH npr. A- 2012, Ao 2012 ipd. Pogojev zavarovalničarji ne dajejo zraven.

To pomeni, da jih večina ljudi niti ne zahteva. Zavarovalno pogodbo sestavljata: Zavarovalna polica + pogoji, ki so sestavni del, torej neločljivi, če se tako izrazim. Ali bolj poljudno, tisto, kar vidite, ko sklenete zavarovanje in je napisno na polici plus DROBNI TISK na pogojih.

Pogoji so običajno na barvnih listih, hudo droben tisk. Naprej pogledam, kdaj zavarovalno kritje NE VELJA, kdaj ni izplačila. Ko se spremenijo pogoji, položim na mizo stare in nove. Primerjam dolžino členov in NATANČNO preverim, ZAKAJ je dodan nov  odstavek, zakaj se odstavek konča drugje. S tem ni veliko dela.  Koristno je, da si prdidobite obrazce za odškodnino. 

Pri avtu: kišite v Muelerju ali drugje za nekaj evrov fotoaparat za enkratno uporabo, za fotografiranje škode. Sploh v avtu.

 

Če PRED  sklenitvijo zavarovanja zahtevajte pogoje in jih pregledate, če ob PODALJŠANJU zahtevate nove pogoje in opravite pregled, kot sem navedla, je že pol dela opravljenega.

Če sem pmagala enemu samemu, se zahvalite Elaphus, ki je odprla temo, ki smo jo nasmetili.



F r i n a

Sporočilo je spremenil(a) frina dne 15. 2012 09:56

MasTTer  

član od: 10.12.2011

sporočila: 9

15. jul 2012 12:33

Ognjič: Žal si vse narobe razumela. Od 1. do zadnje pike. Ampak ne zamerim, vsak lahko pove, kar si misli, še posebej na forumih. Samo to me moti, da je na forumih vedno preveč takih pesimistov, ki dajejo kontra drugim in nič pametnega. Kakor koli že, želim ti, da pozitivno razmišljaš...boš videla, da boš dosti bolj vesela v življenu. In prosim vzemi to kot pozitivno kritiko. Torej nasmeh :)

 

frina: Pri življenskih je treba 100% dati pogoje zraven, se strinjam, ker veljajo več let, kljub temu, da se med leti večkrat spremenijo pogoji, vendar veljajo vedno tisti ob sklenitvi. Pri avto zavarovanjih pa večinoma vse piše na polici, v primeru, da zastopnik pravilno vse razloži, ker pogojev več kot 90% ljudi nima časa brati...žal v takem svetu živimo. Recimo ko sem jaz kupoval avto mi še dozdaj nikoli niso izročili splošnih pogojev zraven za garancijo itd...res se je za zamislit ja.

Prav je, da se varčuje z papirjem in da so ti pogoji dostopni na inernetu, kar žal v večini primerov niso in določenih pogojev še interpol nebi našel. To pa ni prav se strinjam.

 

Drugače jaz verjamem v pregovor: Kdor drugemu jamo koplje, sam vanjo pade...čez čas sigurno...zato pa bodimo čim bolj pošteni...ker z nepoštenim delom ne prideš daleč...  :)

 

Ps.: Je pa vseeno pametno imeti vsaj 1 življensko zavarovanje, ker nikoli ne veš kaj se zgodi in zapustit dolg družini noben ne želi...na žalost tak je ta naš prelepi svet...

MasTTer

frina  

član od: 8.5.2005

sporočila: 3472

15. jul 2012 16:55

Master : če na polici za AO piše,da zavarovalnica ne plača škode sopotniku, ki je poškodovan v prometni nesreči, ko je voznik vinjen, potem je polica popolna.

Point je tisto večninoma. Stranka mora dobiti pogoje ob podpisu. S podpisom police podpišeš, da si zeznanjen s pogoji, ki ti jih zavarovalničar ne da, ker je škoda gnarja in ker domneva, da večina ne bere. No, ja.

F r i n a

vd007  

član od: 27.1.2012

sporočila: 318

24. jul 2012 14:18

katjushka je napisal/a:
Lep pozdrav, sem mož od katjushke. Posel opravljam že skoraj desetletje in moram povedati, da vsako zavarovanje oziroma finančna naložba deluje po nekem protokolu, ki ga je odobrila država in vse agencije...agencija za varstvo konkurence, varstvo potrošnikov...itd, da ne bom dolgočasen. Zavarovalnice delujejo po obligacijskem zakonu, ki veli, da imate vi do zavarovalnice obveznosti vendar jih ima zavarovalnica enako do vas....Za konkrekten odgovor bi moral vedeti kakšen program imate in pri kateri zavarovalnici...vendar na splošno imate ponavadi možnosti odkupa zavarovanja, zmanjšanje dobe....Zdaj v vašem primeru, če rabite nujno denar je edina možnost možnost odkupa vendar, ker je to zavarovanje ( program) starejši, ga lahko naredite samo pod določenimi pogoji in sicer ponavadi izselitev iz RS, smrt v družini in izguba zmožnosti za delo. Po moje bi obstajala možnost, da zmanjšate dobo na leto, ki se bo najprej zaključilo - da bo bolj jasno, če sedaj plačujete npr. 15 let in 4 mesece, zmanjšajte dobo na 16 let...Da bi vam lahko bolj konretno pomagal, pa bi moral vedeti, kateri program imate in njihove splošne pogoje. Za vse to pa lahko kontaktirate na ženin ZS. LP

katjushka

 

Pozdravljen MOŽ OD KAtjuške !

SKrajšanje dobe na zavarovalni polici? Saj to ni mogoče ??? Ali je? Potemtakem bi jaz takoj znižala dobo na 10 let...ker so goljufi... vsi po vrsti... Meni je bilo rečeno, da lahko zmanjšam le premijo, leta zavarovalne dobe pa ne.

Obenem pa rok za plačilo na položnici imam npr.1 v mesecu.......opomin pa ti pošljejo že 3.v mesecu..je to normalno? Za opomin zaračunajo skoraj 5 eurov !!!! BI razumela, da opomine pošiljajo, če jim ne plačaš en mesec, pa si v zaostanku s premijami. Jaz sem plačala zmeraj vse v tekočem mesecu, ampak ne zmeraj 1, včasih 5, ali 6. Ampak ne...poslali so opomine...Je to normalno???  Samo kasirajo...ko imaš pa nezgodo...pa nastane problem pri izplačilu... ah..še to...in na podlagi poslanih opominov, ki jih kar sestejejo skupaj - ti pošljejo spet opomin, kao da si jim premijo dolžen, čeprav si dolžen le stroške opomina.  Zakaj pa pošiljajo opomine že 2 dni po naveden roku plačila na položnici???
 Obenem pa še zagrozijo, da bodo zav. spremenili v mirovanje ali pa stornirali ipd.

Če bi vedela za to, ne bi nikoli sklenila ŽZ, bi raje denar na banko dala. Zdaj če ga prekinem, pravzaprav grem v odkup in izgubim preveč in oni bi spet kasirali...

Ne sklenem nikakršnega zav.več - nezgodno je potrebno, s tem se strinjam...ker nikoli ne veš, kje te kaj čaka...naj ima otrok nekaj, če me zmanjka...pa za avto ga moram imeti. Za ŽZ, pa boljše, da mi noben od agentov več blizu ne hodi..- sklenem ničesar nikoli več.

KOnec izpovedi

vd007

vd007  

član od: 27.1.2012

sporočila: 318

24. jul 2012 14:21

MasTTer je napisal/a:

Ognjič: Žal si vse narobe razumela. Od 1. do zadnje pike. Ampak ne zamerim, vsak lahko pove, kar si misli, še posebej na forumih. Samo to me moti, da je na forumih vedno preveč takih pesimistov, ki dajejo kontra drugim in nič pametnega. Kakor koli že, želim ti, da pozitivno razmišljaš...boš videla, da boš dosti bolj vesela v življenu. In prosim vzemi to kot pozitivno kritiko. Torej nasmeh :)

 

frina: Pri življenskih je treba 100% dati pogoje zraven, se strinjam, ker veljajo več let, kljub temu, da se med leti večkrat spremenijo pogoji, vendar veljajo vedno tisti ob sklenitvi. Pri avto zavarovanjih pa večinoma vse piše na polici, v primeru, da zastopnik pravilno vse razloži, ker pogojev več kot 90% ljudi nima časa brati...žal v takem svetu živimo. Recimo ko sem jaz kupoval avto mi še dozdaj nikoli niso izročili splošnih pogojev zraven za garancijo itd...res se je za zamislit ja.

Prav je, da se varčuje z papirjem in da so ti pogoji dostopni na inernetu, kar žal v večini primerov niso in določenih pogojev še interpol nebi našel. To pa ni prav se strinjam.

 

Drugače jaz verjamem v pregovor: Kdor drugemu jamo koplje, sam vanjo pade...čez čas sigurno...zato pa bodimo čim bolj pošteni...ker z nepoštenim delom ne prideš daleč...  :)

 

Ps.: Je pa vseeno pametno imeti vsaj 1 življensko zavarovanje, ker nikoli ne veš kaj se zgodi in zapustit dolg družini noben ne želi...na žalost tak je ta naš prelepi svet...



MasTTer

Glede tega, komu kaj zapustit....to se  naredi z nezgodnim zavarovanjem po moje. Pri ŽZ vsak zase daje dinarčke na kup, da bo kaj imel od tega v penziji...in računa na to, da bo doživel... ni tako???

vd007

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Trixi
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti